fbpx

Wykładzina dywanowa

Miła i delikatna wykładzina dywanowa znalazła szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdza się w biurach i hotelach. 

Najczęściej do produkcji wykładziny dywanowej używa się poliamidu. To materiał ze sprężystymi włóknami, który łatwo się czyści i barwi. Starszą alternatywą dla poliamidu jest poliester, ale ma on mniejszą wytrzymałość i jest trudniejszy w utrzymaniu. 

 Na rynku można znaleźć również wykładziny polipropylenowe, które charakteryzuje wysoka odporność na działanie środków chemicznych. Ale ich włókna są sztywne, przez co wykładzina może się odkształcać. 

 Najbardziej delikatne wykładziny mają dodatek wełny. Dzięki temu są niezwykle miękkie, ale także trudne w utrzymaniu. 

 Wykładziny dywanowe różnią się między sobą także rodzajem spodu. Każdy rodzaj jest przeznaczony do innego typu podłoża. Wykładziny z filcem można bez obawy ciąć, dlatego często są używane w biurach i hotelach. Natomiast wykładziny o gąbczastym spodzie świetnie wyciszają i można je od razu kłaść na beton. Materiały z jutą na spodzie zwykle przeznaczone są do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, a kauczukowe na beton. 

Rekomendowane produkty

Tarkett
Gerflor
Forbo